Przejdź do treści

SYSTEMY WENTYLACYJNE

Podstawowym zadaniem jakie pełnią systemy wentylacyjne jest rozprowadzenie w budynku świeżego powietrza. Jest to absolutnie konieczne przede wszystkim ze względu na wilgoć, która kumuluje się w pomieszczeniach. Pochodzi ona z codziennych czynności (jak chociażby gotowanie, czy kąpiel), ale nie należy zapominać, że jest również naturalnie generowana przez człowieka – samo ludzkie ciało emituje w ciągu godziny średnio 50 gramów wody. Skuteczne systemy wentylacyjne mają więc duże znaczenie nie tylko w pomieszczeniach takich jak kuchnie, czy łazienki, ale we wszystkich zamkniętych przestrzeniach, których używamy.

Climaver

Wykorzystanie płyt Climaver pozwala na usprawnienie procesu montażu przewodów wentylacyjnych.

Mechaniczna

Wentylacja mechaniczna jest systemem wymiany powietrza z możliwością odzyskiwania ciepła.

Grawitacyjna

Wykonujemy skuteczne systemy wentylacji grawitacyjnej oparte na naturalnym ruchu powietrza.

Nowoczesne systemy wentylacyjne

Skuteczne systemy wentylacyjne odgrywają dziś szczególną rolę ze względu na to, że żyjemy w coraz szczelniejszych pomieszczeniach. Niezwykle szczelne i izolujące okna oraz ocieplenia, które często cechują się niską przepuszczalnością pary wodnej, wymuszają posiadanie systemów wentylacyjnych, które będą w stanie zaopatrzyć całe budynki w świeże powietrze, odpowiednio odprowadzić parę wodną, generowany przez ludzi dwutlenek węgla oraz wszelkie, nieprzyjemne czasem zapachy.

Para wodna kondensująca się w powietrzu potrafi sprawić wiele szkód – doprowadza do zawilgocenia, które niszczy ściany, okna, czy sprzęt domowy, a także przyczynia się do powstawania groźnych dla ludzkiego zdrowia zagrzybień. Odpowiednie systemy wentylacyjne eliminują takie problemy. By nie dopuścić do takich sytuacji, nasi specjaliści zaproponują systemy wentylacyjne odpowiednie dla danego budynku i dobrane do zasobności portfela inwestora. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane systemy wentylacyjne zapewnią odpowiednią jakość powietrza w pomieszczeniach, odprowadzą wilgoć i dwutlenek węgla, będą szczelne i bezpieczne. Realizujemy nowoczesne systemy wentylacyjne od projektu po finalny odbiór. Profesjonalizm oraz najwyższa jakość realizacji gwarantowana. Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami.

Systemy wentylacyjne

Systemy wentylacyjne należą do podstawowych elementów wchodzących w skład wentylacji grawitacyjnej. Ogromne znaczenie ma nie tylko sposób ich rozmieszczenia czy ostateczna liczba, ale i technologie, w jakich zostają wykonane. Technologicznie najlepiej opracowanym i równie dobrze sprawdzającym się rozwiązaniem, są przewody wentylacyjne oparte na włóknach szklanych. Taka konstrukcja sprawia, że finalnie stworzone systemy wentylacyjne są lekkie i oferują wysoką izolacyjność akustyczną oraz termiczną. Można liczyć na wysoki współczynnik pochłaniania dźwięków oraz zastosowany wewnątrz woal, który ze względu na swoją strukturę wytrzymuje wielokrotne czyszczenie. Systemy wentylacyjne oparte na takich konstrukcjach, poza lekkością gwarantują stworzenie środowiska skutecznie redukującego podatność na rozwój grzybów i bakterii. Do tego wykonywanie instalacji przebiega szybciej i sprawnie, gdyż nie trzeba zmagać się z długim czasem oczekiwania na produkcję wybranych elementów. Wentylacja grawitacyjna oferuje równomierną pracę, a do tego niezawodność.

Mimo swej prostoty w wykonaniu nie pociąga za sobą potrzeby wykorzystania energii elektrycznej. Tak wykonane systemy wentylacyjne są trwalsze i lepiej sprawdzają się w użytkowaniu, bo brak zewnętrznych mechanizmów eliminuje ryzyko wystąpienia niepożądanych usterek czy też różnego rodzaju uszkodzeń. Systemy wentylacyjne opierane na naturalnym ruchu powietrza, sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się maksymalne bezpieczeństwo. Wentylacja grawitacyjna znajdzie zatem swoje zastosowanie między innymi w kotłowniach, w których zainstalowane zostały kotły z otwartymi komorami spalania.

W budownictwie jednorodzinnym systemy wentylacyjne tego typu są stosowane najchętniej, ponieważ wentylacja grawitacyjna działa bezgłośnie. Ponadto finalne wykonanie nie musi opiewać na wysokie koszty, a przy zachowaniu prawidłowo stworzonej wentylacji, nieprawidłowości w działaniu zdarzają się rzadko. Dużym atutem zastosowania rozwiązania w postaci wentylacji mechanicznej, jest możliwość precyzyjnej regulacji względem intensywności wymiany powietrza. Tak stworzone systemy wentylacyjne zwykle stanowią uzupełnienie konstrukcji bazujących na wentylacji grawitacyjnej, która nie jest w stanie zaoferować wydajności na takim poziomie, jakiego wymagają niektóre obiekty.

Możliwość precyzyjnego sterowania intensywnością wymiany powietrza to tylko jeden z wielu atutów. Istnieje możliwość współpracy z programatorem czasowym. Ponadto można liczyć na prostotę budowy, bez konieczności stosowania długich sieci kanałów poziomych czy też wysokich kominów wentylacyjnych (w przypadku wentylacji wyciągowej). Niepodważalną zaletą jest wyposażenie w filtry, które skutecznie oczyszczają nawiewane powietrze. Ponadto wymiana powietrza podlega stałej kontroli, a warunki zewnętrzne nie mają wpływu na działanie systemów wentylacji, opartych w tym przypadku na wentylacji mechanicznej.

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ

SKONTAKTUJ SIĘ NAMI!

Oprócz skutecznych systemów PPOŻ oferujemy także wykonanie izolacji, wentylacji, czy montaż różnych elementów konstrukcyjnych. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, aby otrzymać fachowe doradztwo oraz wycenę planowanych prac.

Tel: 602 290 306 lub 696 473 706

Email: woznica@stawoz.pl

Stawoz Inżynieria Pożarowa Sp. z o.o. sp.k.

Zgierska 176, 91-346 Łódź