Stawoz

Systemy Wentylacyjne

Systemy Wentylacyjne

Podstawowym zadaniem jakie pełnią systemy wentylacyjne jest rozprowadzenie w budynku świeżego powietrza. Jest to absolutnie konieczne przede wszystkim ze względu na wilgoć, która kumuluje się w pomieszczeniach. Pochodzi ona z codziennych czynności (jak chociażby gotowanie, czy kąpiel) ale nie należy zapominać, że jest również naturalnie generowana jest przez człowieka – samo ludzkie ciało emituje w ciągu godziny średnio 50 gramów wody. Skuteczne systemy wentylacyjne mają więc duże znaczenie nie tylko w pomieszczeniach takich jak kuchnie, czy łazienki, ale we wszystkich zamkniętych przestrzeniach, których używamy.

Przewody wentylacyjne CLIMAVER

Wykorzystanie płyt Climaver pozwala na usprawnienie procesu montażu przewodów wentylacy...

Wentylacja grawitacyjna

Wykonujemy skuteczne systemy wentylacji grawitacyjnej oparte na naturalnym ruchu powiet...

Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna jest systemem wymiany powietrza z możliwością odzyskiwania ciepł...

Skuteczne systemy wentylacyjne odgrywają dziś szczególną rolę ze względu na to, że żyjemy w coraz szczelniejszych pomieszczeniach. Niezwykle szczelne i izolujące okna oraz ocieplenia, które często cechują się niską przepuszczalnością pary wodnej wymuszają posiadanie systemów wentylacyjnych, które będą w stanie zaopatrzyć całe budynki w świeże powietrze, odpowiednio odprowadzić parę wodną, generowany przez ludzi dwutlenek węgla oraz wszelkie, nieprzyjemne czasem zapachy.

Para wodna kondensująca się w powietrzu potrafi sprawić wiele szkód – doprowadza do zawilgocenia, które niszczy ściany, okna, czy sprzęt domowy, a także przyczynia się do powstawania groźnych dla ludzkiego zdrowia zagrzybień. Odpowiednie systemy wentylacyjne eliminują takie problemy.

By nie dopuścić do takich sytuacji nasi specjaliści zaproponują systemy wentylacyjne odpowiednie dla danego budynku i dobrane do zasobności portfela inwestora. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane systemy wentylacyjne zapewnią odpowiednią jakość powietrza w pomieszczeniach, odprowadzą wilgoć i dwutlenek węgla, będą szczelne i bezpieczne.

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Szukasz profesjonalnych rozwiązań ppoż?

Jak działamy?

1
Analiza potrzeb
Projektując zabezpieczenia pożarowe, czy inne realizacje dokonujemy drobiazgowej analizy, by jak najlepiej dostosować założenia do realnych potrzeb klienta.
2
Dostosowanie projektu
Każdą realizację dopasowujemy do wymagań inwestora, wymogów bezpieczeństwa i przepisów obowiązującego prawa.
3
Zakup i transport materiałów
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kontaktom handlowym kupujemy materiały w najkorzystniejszych cenach. Inwestor nie musi się zajmować zaopatrzeniem.
4
Terminowa realizacja
Dzięki doświadczonej ekipie oraz elastycznym godzinom pracy zabezpieczenia przeciwpożarowe i inne projekty realizujemy terminowo.
5
Dokumentacja techniczna
Jedynym z ostatnich etapów jest wykonanie specjalistycznej dokumentacji pozwalającej na odbiór budynku.
6
Gwarancja odbioru
Nasza praca to gwarancja odbioru budynku przez Państwową Straż Pożarną i legalne uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Nasi klienci

Nasi partnerzy